Başvurunuz Alınıyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler katılabilir?

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili yenilikçi, yaratıcı fikirleri olan, Katılım Koşulları dokümanında belirtilen bölüm ve sınıflarda okuyan tüm öğrenciler katılabilirler.
 

Başvuruları nasıl yapacağım? Proje dokümanı ya da sunum hazırlayacak mıyım?

Katılım için tüm başvurular bu site üzerinden alınacaktır. Katılım için başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Yarı finale kadar dileyen takımlar fikirlerini sunum/demo/prototip haline getirebilir. Yarı finallerde katılımcılara sunum hazırlıkları için 1 saatlik bir çalışma süresi verilecektir, ancak dileyen katılımcılar öncesinde de hazırlıklarını yapabilirler.

Birden fazla fikir ile katılabilir miyim?

Takımlar yarışmaya yalnızca tek bir fikir ile katılabilir. 

Birden fazla takım ile yarışabilir miyim?

Katılımcılar yalnızca bir takımda, kaptan ya da üye olarak yarışabilir.

Takımlar nasıl oluşmalı?

Takımlar en az 2 en fazla 5 katılımcıdan oluşabilir. Başvurular için takım kaptanının tüm takım üyeleri için başvuru formu doldurması gereklidir. Başvuru formunda bilgisi yer almayan takım üyeleri yarışma günü etkinliklere dahil edilemeyecektir.

Birden fazla takımın aynı/benzer fikir ile yarışmaya katılması halinde değerlendirme nasıl yapılacak?

Takımlar aynı/benzer fikir ile yarışmaya katılabilir. Bu durumda, fikrin sunumu, konuya hakimiyet ve fikrin ileride geliştirilebilirliği belirleyici unsurlar olacaktır.

Katılımcılardan yapması beklenenler nelerdir?

Yarı final günü takımınız ile birlikte ortaya sunacağınız fikri jüri üyelerine aktarmanız beklenmektedir. Takımlar fikirlerini yazılı, sözlü ya da görsel olarak istedikleri formatta aktarabilirler. Yarı finallerde kendilerine bu çalışma için ayrıca 1 saatlik bir süre verilecektir.

Yarı Finalde katılımcılardan beklenen teknik donanımlar nedir?

Katılımcılar, kendi ekipmanlarını (bilgisayar, usb, uzatma kablo, çoklu güç çıkışı vb.) getirmelidir. Fiziksel sunum ortamı ve donanımı, internet erişimi, flip chart gibi ekipmanlar sağlanacaktır.

Yarı finaller nerede gerçekleşecek?

Yarı finaller Garanti Teknoloji Pendik Kampüsü'nde gerçekleşecek, hem İstanbul içi, hem İstanbul dışından katılımcıların kampüse ulaşım planlamaları yapılacaktır. 

Finaller ne zaman gerçekleşecek?

Finaller Mayıs 2019’da, yarı finaller sonrası yapılacak genel puanlama sıralamasında başarılı olmuş takımlar ile gerçekleştirilecektir. Detaylar bu sitede duyurulacaktır.